Organizator

Centrum Edukacji Artystycznej - Filharmonia Gorzowska

Dane kontaktowe

ul. Dziewięciu Muz 10
66-400 Gorzów Wlkp.

Środa 14 Luty 2018 19:00
2018-02-14T19:00:00+0100
TANGO WEDŁUG PIAZZOLLI  KONCERT WALENTYNKOWY
TANGO WEDŁUG PIAZZOLLI KONCERT WALENTYNKOWY Centrum Edukacji Artystycznej - Filharmonia Gorzowska
2018-02-14 , godz. 19:00 (Środa) Gorzów Wielkopolski Filharmonia Gorzowska

Opis wydarzenia:

- Mam nadzieję, że mojej muzyki będą słuchać w 2020, a także w 3000 roku – żartobliwie powiedział za życia twórca Libertanga – Astor Piazzolla, genialny bandoneonista, jeden z najbarwniejszych i najbardziej oryginalnych twórców ubiegłego wieku. Dziś wszystko wskazuje na to, że jego życzenie się spełnia. Słynne tango nuevo, będące emocjonalną, bardzo ekspresyjną fuzją argentyńskiego tanga, jazzu, muzyki żydowskiej i klasycznej, stało się absolutnym hitem, a sam piazzolla, który ze scen kabaretów i klubów wprowadził je do filharmonii i największych sal koncertowych – dziś jest postacią kultową, tak dla miłośników muzyki klasycznej, jak klezmerów czy jazzmanów. Samo tango to taniec nieporównywalny z żadnym innym na świecie. Choć dziś wszyscy je kochamy, to nim zyskało powszechną aprobatę, przeszło krętą drogę i przez długie lata kojarzone było wyłącznie z marginesem społecznym i domami publicznymi. na szczęście to, co kiedyś było potępiane, dziś stanowi jego największą wartość. Tango, jak żaden inny taniec, budzi emocje i podsyca namiętności; jeśli dodamy, że dzięki swojemu wyjątkowemu charakterowi może przerodzić się w fascynującą opowieść o miłości – to nasz koncert stanie się doskonałą propozycją na walentynkowy wieczór. Będzie to także niepowtarzalna okazja, by argentyńskiego tanga, a także paryskich walców i utworów z repertuaru Edith piaf posłuchać w brzmieniu wyjątkowego instrumentu, jakim jest bandoneon.WYKONAWCY:Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej Jacek Kraszewski / dyrygent Wiesław Prządka / bandoneon Rafał Karasiewicz / fortepianPROGRAM: ASTOR PIAZZOLLA (1921-1992)Suita TroileanaMilonga del AngelTanti anni prima (Ave Maria)Michelangelo 70PrepárenseOblivionLibertangoorazValses de Paris – wiązanka najpiękniejszych walców paryskich(aranż. Andrzej Marko)La vie en rose i Hymn Miłości z repertuaru Edith Piaf BILETY: 37,00 zł / normalny 30,00 zł / ulgowy 25,00 zł  / balkon 
-------------------------------------
Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.
Inne wydarzenia
Bilety na: KENSINGTON
Koncert
KENSINGTON
Wrocław - 15 Kwiecień 2018 KUP BILET od 99 zł
Bilety na: NOSPR kameralnie
Koncert
NOSPR kameralnie
Katowice - 18 Styczeń 2018 KUP BILET od 10 zł
Bilety na: Pola Rise
Koncert
Pola Rise
Warszawa - 18 Styczeń 2018 KUP BILET
Bilety na: Grzegorz Turnau:
Koncert
Grzegorz Turnau: "L - LIVE" koncert ur...
Kraków - 19 Styczeń 2018 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.